Pro Vita díjak átadása 2023-ban

2023. november 24-én kerültek átadásra a 2023-as Pro Vita díjak.

Az eseményen részt vett:

Dr. Bidló Judit a Belügyminisztérium az egészségügy szakmai irányításáért felelős államtitkára, Fodor Antalné a Magyar Vöröskereszt elnöke és Dr. Nemes Nagy Zsuzsanna az Országos Vérellátó Szolgálat Közép-magyarországi regionális igazgatója.

 

Gratulálunk a díjazottaknak!

 

Baranya vármegyéből: Kozma Endre úr
140 x-es teljes véradásért

Egészen fiatalon kezdett vért adni, először 1977-ben a szakközépiskolában barátaival, majd 1982-től a Volánbusz Zrt. dolgozójaként segítette beteg embertársait. Utazásai során több vármegyében is, - ahol  lehetősége volt - szánt erre időt. A mai napig aktív véradó, most 62 éves és eddig sok-sok beteg  gyógyulásához járult hozzá..

Bács-Kiskun vármegyéből: Fekete Ferenc úr
141 x-es teljes véradásért

Először 19 évesen az édesanyja példájára szánta el magát véradásra. Abban az időben a mentő nem csak a beteget, de a véradót is szállította rendkívüli esetekben. Ezt látva gyerekként nagyon izgalmasnak és irigylésre méltónak tartotta, ezért elhatározta, hogy felnőtt korában  ő is véradással fogja segíteni a rászorulókat.

Békés vármegyéből: Vasas György úr
134 x-es teljes véradásért

1980 óta rendszeres véradó, a segítségnyújtás mellett  mindig motiválta az is, hogy a véradások után fizikailag és lelkileg is sokkal jobban érzi magát. Két felnőtt fia van, akik édesapjuk példamutatása nyomán szintén elismert véradók. A véradó eseményekre ha csak tehetik  mindig együtt érkezik a család, mert együtt segíteni még jobb.

Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyéből: Dobóczi Géza úr
134 x-es teljes véradásért      

Édesanyja rendszeres véradóként, felügyelet hiányában - az akkor még kisgyermek Gézát - mindig magával vitte a véradásokra.  Ez nagyon komolyan  befolyásolta abban, hogy 18 évesen  ő maga is beállt a véradók közé. Stabil alapokra helyezte a véradás fontosságát, elhivatottsága azóta is töretlen. Rendszeres látogatója a BorsodChem Zrt-nél és  a Kazincbarcika város helyben szervezett véradásainak.

Budapestről: Csonka Miklós úr
130 x-os teljes véradásért

A  sorkatonai szolgálat ideje alatt kezdett vért adni, utána rendszeresen az OVSz Karolina úti központjába kezdett bejárni.  Három éve nyugdíjba vonult, de még most is dolgozik a BKV-nál. Három felnőtt lánya van, természetesen mind a hárman véradók.

Csongrád- Csanád  vármegyéből: Kokovai Tibor József úr
150 x-es teljes véradásért

Hódmezővásárhely egyik olyan véradója, akire az  intézeti véradásainkon rendszeresen számíthatunk. Minden alkalommal, amikor ez esedékessé válik szinte  hívás nélkül érkezik,  elkötelezett segítője a véradásoknak, ezáltal a gyógyulásra váró betegeknek is.

Fejér vármegyéből: Kollárné Vincz Anikó asszony
75 x-ös teljes véradásért

Gyermekei születését követően kezdett el vért adni családi biztatásra, mivel ott többen is rendszeres véradók. Ma már a gyermekei felnőttek,  szintén véradók lettek. Mindig is fontosnak tartotta a segítségnyújtást, főleg ebben a formában, hiszen nem kerül többe, mint alkalmanként 1-1 órába és egy kis odafigyelésre.

Hajdú-Bihar vármegyéből: Pánisz László úr
113 x-os teljes véradásért

Családi indíttatásból kezdett el vért adni, mivel édesanyja és bátyja is ezzel a példával járt elől. Hajdúszoboszlón, az  akkori munkahelyén,  a TIGÁZ-nál kezdte véradó pályafutását. Később a városi, lakossági véradásokon folytatta azt, az évi maximálisan lehetséges  5 alkalommal. Mivel ritka vércsoportja van különösen fontosnak érzi a segítségnyújtást.

Heves vármegyéből: Bekecs László úr
125 x-ös teljes véradásért

18 éves kora óta rendszeres véradó. A munkahelyén - az MVM Mátra Energia Zrt.-nél, ahol karbantartási fődiszpécser munkakörben dolgozik -  rendszeresen szerveznek munkahelyi  véradást, manapság leginkább  a munkatársakkal együtt mennek. Számára nagyon fontos az önzetlen segítségnyújtás.

Jász-Nagykun-Szolnok vármegyéből: Balázs Rozália asszony
100 x-os teljes véradásért

Első munkahelyén 18 éves korában lett véradó, kisebb szünetekkel  azóta boldogan segít másokon.  Az empátia és a másokkal való törődés számára nagyon fontos. Jelenleg is aktív,  évente négy alkalommal munkatársaival együtt érkezik a véradásokra. Többen az ő ösztönzésére váltak  véradóvá. Nőként kimagasló teljesítmény a 100 véradásszám elérése. Gratulálunk ehhez.

Komárom-Esztergom vármegyéből: Telek Csaba úr
137 x-es teljes véradásért

Mindig segítő szándékkal állt az emberek mellé, ezért is lett véradó. Egy kis akarat, jószándék és némi ráfordított szabadidővel egyszerre akár 3 beteg gyógyulásának lehet segítője. Amíg egészsége engedi szívesen segít és áll rendelkezésre.

Nógrád vármegyéből: Vincze Zsolt úr
100x-os teljes véradásért

Hosszú évek óta elkötelezett véradó, amikor teheti hívás nélkül jön és segít. Lakóhelyén, Palotáson a véradó események előkészítésében is rendszeresen részt vesz. Szinte az egész családja véradó, de  más fiatalokat is buzdít erre. Elhivatott és céltudatos  és nagyon büszke arra, hogy elérte ezt a bűvös 100-szoros alkalmat.

Pest vármegyéből: Kormányos Pál úr
100x-os teljes véradásért

Több évtizede rendszeres véradó, így segítve a betegeket. A helyi közösség mozgatórugója, nagy segítségünkre van a véradók toborzásában is. Egy – egy véradóeseményt ő maga is hirdet meg az ismeretségi körében, ezzel növelve a véradások alkalmával megjelenő létszámot.  Az elmúlt évek során sok új véradót is köszönhetünk az ő szervező munkájának.

Somogy vármegyéből: Kovács István úr
130x-os teljes véradásért

1987-ben Nagyatádon jelentkezett először véradásra. Bármerre is vitte az élet, rendszeresen talált magának alkalmas véradóhelyszínt, ahová el tudott menni. Készséggel, önzetlenül segíti  a betegek felépülését. Elhivatottsága, segítőkészsége a mai napig töretlen.

Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyéből: Fodor István László úr
123 x-os teljes véradásért

18 éves korában, főiskolai tanulmányai idején lett véradó, Édesanyja  szintén Pro-Vita elismerésben részesült. Később a rendőrség állományába került, ahol még a munkatársait is biztatta az önzetlen segítségnyújtásra. A városi véradásaink nem múltak és múlnak el a mai napig  nélküle.

Tolna vármegyéből: Molnár Izabella Anna asszonynak
122 x-es teljes véradásért

18-19 éves korától a mai napig töretlen odaadással segít másokon. Rendkívüli teljesítmény egy hölgytől, amit eddig elért. Munkahelyén munkatársait, otthon a családtagjait biztatta véradásra. Ő maga  csontvelő-donorként is regisztrált.  A segítőkészsége a mai napig megmaradt, jelenleg is aktív véradó és a gyermekei is követik az anyai jó példát.

Vas vármegyéből: Dr. Csaba Miklós úr      
104 x-es teljes véradásért

A 90-es években a Szombathelyi Területi Vérellátó Intézetben dolgozott. Jelenleg gyógyszerészként dolgozik,  segítségre szoruló betegekkel  találkozik, tudja maximálisan átérzi a véradás fontosságát. Lakóhelyén, Kőszegen gyógyszertárában is népszerűsíti a véradásokat. 33 éve rendszeres véradó. Céljai, hogy minél több gyógyszertárban lehessen információt szerezni ak aktuális véradások helyszínéről, időpontjáról.

Veszprém vármegyéből:  Horváth Kálmán úr            
134 x-es teljes véradásért

18 éves kora óta aktív véradó. Körmenden a Határőrségnél teljesített szolgálatot,  mint minden sorkatonát a véradásért kapott eltávozás is vonzott  a segítségen túl. A katonaság után a munkahelyén és a lakóhelyén is rendszeresen jelentkezett véradásra. 1996 óta a balatonfüredi Termelés Logistik Centrum Kft. dolgozója és az egyik legkiválóbb önkéntese a véradásainak száma alapján.

Zala vármegyéből: Réthy Béla úr
104 x-es teljes véradásért

1974-ben adott vért először  főiskolásként barátja hívására, mondván ”adnak sört is”. Ezután  rendszeresen  bejárt a véradó állomásra. A legnagyobb  motivációt  az  jelentette  számára, amikor  1986-ban egy véradó ünnepségen  találkozott   a keszthelyi  véradóállomás  vezetőjével, aki  100-szoros  véradó volt. Az akkor távoli cél most teljesült. Ösztönzi  a  fiatalokat és  szeretné azt, hogy minél több munkahely  felkarolná,  támogatná a véradás ügyét.
Az élet mentésében tanúsított példamutató magatartásért vagy tevékenység kifejtéséért Pro Vita díj adományozható,   különösen az élő önkéntes szerv- vagy szövetdonornak.

Az Országos Vérellátó Szolgálat felterjesztése alapján:
Pro Vita elismerésben részesül: Dr. Pálffy Zsuzsanna Gabriella Veszprémből

2003.óta véradó, 2012-ben jelentkezett őssejtdonornak, vállalva a későbbi őssejtadományozás lehetőségét. 2023-ban szöveti egyezőség alapján adományozott ismeretlen betegnek, ezzel az önzetlen segítséggel esélyt adott egy vérképzőszervi betegségben szenvedő betegnek a gyógyulásra.

Az Országos Vérellátó Szolgálat felterjesztése alapján:
Pro Vita elismerésben részesül: Gász Katalin Valéria Mohácsról

1994 óta rendszeres véradó, 2009-ben jelentkezett őssejtdonornak. 2022-ben szöveti egyezősége alapján került kiválasztásra és ekkor őssejtet adományozott számára ismeretlen embernek. A vérképzőszervi betegségben szenvedő beteg ezzel esélyt kapott arra, hogy meggyógyulhasson.