Országos Vérellátó Szolgálat

Köszönjük, hogy vért adott!

2010. szeptember 9., csütörtök, Ádám napja

Ugrás a főoldalra


 
Belépés

Hírek

Nyomon-követhetőség megteremtése a vérellátásban

2010. június 17.

Az OVSz az EGT/Norvég Finanszírozási Mechanizmusok által támogatott "Nyomon-követhetőség megteremtése a vérellátásban" című projekt segítségével valósítja meg a biztonságos vér-, vérkészítmény-ellátást.

Nr. HU0018

tovább (Nyomon-követhetőség megteremtése a vérellátásban)

Június 14. – Véradók Világnapja rendezvények

2010. június 11.

A Véradók Világnapja (június 14.) alkalmából országszerte tartunk akciókkal, rendezvényekkel, egyéb programokkal egybekötött véradásokat. A helyi eseményekről itt tájékozódhat.

tovább (Június 14. – Véradók Világnapja rendezvények)

Június 14. – Véradók Világnapja

2010. június 7.

Sok éve már, hogy az Európa Tanács támogatja a Véradók Világnapját, amely minden év június 14.-én kerül megszervezésre abból a célból, hogy az egész világ támogassa ezt az ügyet.

tovább (Június 14. – Véradók Világnapja)

Az önkéntes vérképzőrendszeri őssejtdonorok szervezése és szerepük a vérképzőrendszeri őssejtátültetésben

2010. május 21.

Az Országos Vérellátó Szolgálat 2010. június 04-én továbbképzést szervez "Az önkéntes vérképzőrendszeri őssejtdonorok szervezése és szerepük a vérképzőrendszeri őssejtátültetésben" címmel őssejt donorkoordinátorok, donorvizsgáló orvosok, valamint a kapcsolódó társszakmákban (hematológiai szakmai kollégium, őssejtbizottságok tagjai) dolgozó klinikus és laboros kollégák részére.

tovább (Az önkéntes vérképzőrendszeri őssejtdonorok szervezése és szerepük a vérképzőrendszeri őssejtátültetésben)

Pécsi kampány

2010. április 1.

A Pécsi Regionális Vérellátó Központ dolgozóinak ötlete alapján tavaszi-nyári véradási kampányt szervez 2010. április 1-től augusztus 31-ig, melynek célja a figyelem felhívása a véradás jelentőségére.

tovább (Pécsi kampány)

Hagyományteremtés a „véradói korfa” fiatalításával

2010. március 2.

A felsőoktatási intézményekben tavaly megrendezett állásbörzéken való sikeres részvétel arra sarkallta az OVSZ-t, hogy idén is ragadja meg a kínálkozó alkalmat, és ezúton is népszerűsítse az egyetemisták, főiskolások, pályakezdő fiatalok körében a véradást, naprakész információval szolgáljon részükre, ezáltal biztosítva a jövőben a kiegyensúlyozott vérellátást.

tovább (Hagyományteremtés a „véradói korfa” fiatalításával)

Sikeres volt az első Országos Rendőrségi Véradónap

2010. március 2.

Idén első alkalommal rendezték meg az Országos Rendőrségi Véradó Napot, Borbély Zoltán, szolgálatteljesítés közben életét vesztett posztumusz hadnagy emlékére. A megyei főkapitányságok, a Vöröskereszt, valamint az OVSZ szervezésében 53 helyszínen folyt a váradás, és ezen a napon 2441 egység vér gyűlt össze, melyhez nemcsak rendőrök, hanem más szervezetek képviselői, közéleti személyiségek, és a lakosság is hozzájárult.

tovább (Sikeres volt az első Országos Rendőrségi Véradónap)

Ágazati Adatgyűjtési Rendszer (6002/09)

2009. december 19.

Az OSAP 1491 számú adatgyűjtést felváltó 6002/09 azonosító számú Vérkészítmény -statisztika adatlapjainak letöltése

tovább (Ágazati Adatgyűjtési Rendszer (6002/09))

III. Vasutas Véradó Nap - 2009. december 11.

2009. december 4.

A MÁV, az MVK és az OVSZ 2009. december 11-én, immár harmadik alkalommal rendezi meg az Országos MÁV Vasutas Véradó Napot.

tovább (III. Vasutas Véradó Nap - 2009. december 11.)

Karjukat nyújtották a KRF hallgatói

2009. október 28.

A gyöngyösi Károly Róbert Főiskola 2009. október 20-21-én szervezte a hagyományos intézményi véradó napokat. A nemes adományozáson 351 fő jelentkezett véradásra.

tovább (Karjukat nyújtották a KRF hallgatói)

Rendkívül sikeres RETRO VÉRADÁS a Városmajorban

2009. október 28.

2009. szeptember 5-én óriási izgalommal várta a Városmajori Szabadtéri Színpad kapujának megnyitását az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ), hiszen erre a napra hirdette meg "RETRO VÉRADÁS" elnevezésű, színes programokkal tarkított véradó napját.

tovább (Rendkívül sikeres RETRO VÉRADÁS a Városmajorban)

SZERVRE VÁRÓ-, ÉS SZERVÁTÜLTETETT GYEREKEK NYÁRI TÁBORA

2009. augusztus 12.

Hatodik alkalommal rendezte meg a Transzplantációs Alapítvány a Megújított Életekért közhasznú civil szervezet a szervre váró-, és szervátültetett gyerekek nyári táborát.

tovább (SZERVRE VÁRÓ-, ÉS SZERVÁTÜLTETETT GYEREKEK NYÁRI TÁBORA)

Véradók Világnapja - június 14.

2009. június 2.

2009. június 14-én – immár hatodik alkalommal - világszerte számos országban a véradókat ünnepeljük. Ezen a napon tisztelegünk azon több millió ember előtt, akik önzetlen adományukkal, vérükkel, életet, reményt adnak beteg embertársaiknak.

tovább (Véradók Világnapja - június 14.)

Véradók levelei

2008. augusztus 12.

tovább (Véradók levelei)

„Vércsepp a vérellátásért” Alapítvány

2008. augusztus 27.

Az alapítvány adatai:
Adószám: 18257836-1-43
Számlaszám: CIB Bank Zrt. 10700536-43700909-51100005

tovább („Vércsepp a vérellátásért” Alapítvány)

Média a véradásért

pályázat a sajtó munkatársai részére

„MÉDIA A VÉRADÁSÉRT”

Az Országos Vérellátó Szolgálat köszönt minden újságírót a Magyar Sajtó Napja alkalmából, és köszönetét fejezi ki az egészségügyi újságíróknak a vérellátásról közzétett hiteles és sokoldalú tájékoztatásért. Az Országos Vérellátó Szolgálat 2003. március 15-én hirdetette meg először sajtópályázatát a véradás, a vérellátás népszerűsítése, valamint a támogató újságírók munkájának elismerése, megbecsülése céljából.

Idén a szakmai zsűri 27 alkotás közül választotta ki a legjobbakat. A díjkiosztó ünnepségre 2007. március 20-án, 11.00 órakor került sor, a PILVAX Kávéház Történelmi termében.

A díjazottak:

Elismerésben részesült:

Írott sajtó:

Olasz Júlia (Blikk Nők)-„Mentsen meg három életet!” c. munkája.

Makarész Rita (Családi Lap) „Véradomány” c. írása.

Televízió:

Puszta Zoltán és Rácz Csaba (Makó Televízió)- „Kell vért adni?” című összeállítása.

Híd Televízió (Barcs)- „Mese a véradásról” c. műsora.

Dombóvár Televízió (Dombóvár)- „Van egy csepp ideje?” c. összeállítása.

Sajtópályázat nyertese:

Rádió kategória I. helyezettje:

Willi Krisztina (Magyar Rádió)- „Kis ember - jó ember” c. műsora.

Főigazgatói különdíjban részesült:

Danubius Rádió - részére adományozott a „véradás spot” folyamatos adásba kerüléséért, a véradás népszerűsítéséért végzett tevékenységéért.

Jánosi Katalin (Sláger Rádió)- részére adományozott az OVSZ média megjelenéseinek támogatásáért, a véradás népszerűsítéséért végzett tevékenységéért.

Dr. Miskovits Eszter főigazgató asszony ez alkalommal is átadta a „MÉDIA A VÉRADÁSÉRT” mozgalomban a „Legaktívabb Médiának” járó okleveleket, melyeket a Heves Megyei Hírlap, a Magyar Rádió és a Magyar Televízió képviselői vehettek át.

E jeles napon került átadásra a „Vért adni trendi” elnevezésű díj is, melyet a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem oktatói és hallgatói (Bárkányi Attila, tanszékvezető-helyettes; Cosovan Attila, egyetemi adjunktus; Darvas Réka; Sümegi Éva; Deák László; Nagy Richárd; Szmolka Zoltán) vehettek át a „Fiatalok a véradásért” elnevezésű kampánytervükért.

Köszönetet szeretnénk mondani minden pályázónak, valamint azoknak is, akik nem pályáztak, de segítettek.

Ezúton tájékoztatjuk a szerkesztőségeket és az újságírókat, hogy a 2007. évi sajtópályázati kiírásunkat közzétettük, melyre várjuk alkotásaikat.

Budapest, 2007. március 20.

Dr. Miskovits Eszter,

főigazgató

Országos Vérellátó Szolgálat

Nagyító

Választható megjelenítési méretekNormálNagyNagyon nagy

normál kontraszt

Aktuális vérkészlet

A vér mennyisége megfelelő megfelelő

Szeretnék véradó lenni

Szeretnék üzenni

RSS csatornák

KÖZADATKERESŐ


kozadattar.hu »